Mavi YolculukYatlarımız
Mavi Yolculuk Nedir?
Gulet Nedir?
Türkiye`de Yatcılık
Türk Mutfağı
Diğer Bilgiler
 
M/S Rigel M/S Altair 
 
 
 
 
Gulet Nedir?

Gulet yıllardan beri gelen geleneksel balıkçı teknelerinden, kargo gemilerinden arınmış konforun ön planda olduğu, genişliği ve yolcularına verdiği rahatlıkla bambaşka bir profile sahiptir.

Genelde Bodrum, Boz burun, Marmaris, İstanbul veya Karadeniz sahili boyunca uzanan tersanelerde inşa edilip, gelişmiş motorunun yanı sıra eğlence ve aktivitelere uygun bir donanımı vardır.

Guletin kapasitesi uzunluğuna ve büyüklüğüne bağlı olsa da genelde maksimum 8 ve 12 kişilik kapasitesi vardır. Yolcuların ayrı bölümlerde kaldığı yerlerin yanı sıra yeme ve içme ihtiyacının karşılanması için özel bir hizmet verilir.

Modern guletler bugün evinizde ihtiyacınız olan hemen her şeyi barındırmakla birlikte, sizin konforunuz ve iyi vakit geçirmeniz için tasarlanmıştır. Büyük yolcu gemilerinin aksine kalabalık limanlara veya plajlara gitmek yerine, gizli kalmış koyları, değişik su mağaralarını sadece guletle keşfedebilirsiniz. Küçük limanlara yanaşabilmesiyle karadaki güzellikleri izleyebilirken, her odada deniz manzarası olan ve denize açıldıkça sürekli farklı şeyler göreceğiniz tam servis veren yüzen bir oteldir gulet.