Mavi YolculukYatlarımız
Mavi Yolculuk Nedir?
Gulet Nedir?
Türkiye`de Yatcılık
Türk Mutfağı
Diğer Bilgiler
 
M/S Rigel 
 
 
 
 
MAVİ YOLCULUK NEDİR?
NEDEN MAVİ TURA GİDELİM?
 
Mavi Tur tecrübesi yaşamak doğanın güzelliklerini keşfederken, ruhunuzu gençleştirecek, kendinizi spritüel bir maceraya sürükleyecektir. Eğer tarihe düşkün bir kişiyseniz, Mavi Tur sizi Bizans ve diğer orta çağ medeniyetlerinin varlıklı ve ihtişamlı dünyasına götürecektir. Özel bir plaj olan Kleopatrayı, Olympos dağının ölümsüz ateşlerini, Myra`daki lahitleri, Fethiye etrafındaki kara ve deniz altında kalmış eski medeniyetlerin eserlerini görmek son derece doyurucu bir tecrübe olabilir.
Mavi Tur yolculuğunuz sırasında modern hayatın getirdiği tüm baskı ve sorumluluklardan kurtulup, gökyüzündeki yıldızları izlemeye bol bol vaktiniz olacaktır. Eğer bu gecelerden birinde dolunay varsa, ayın büyüklüğünün ihtişamı, büyüsü ve yakamozun cazibesiyle sıcak bir günün ardından serin sulara atlamak bu turun
keyifli diğer bir karesi olacaktır. Mercan kayalıklarında şnorkelle dalarak, balıklarla dans edecek, onların eşsiz renklerini gözlemleyerek kendinizi doğanın akışına bırakacaksınız. Yatta geçirilecek bir - iki haftadan sonra on yaş gençleştiğinizi hissederken  mavi tur hafızalardan silinemeyecek.
 
YATTAKİ YEMEKLER
 
Kahvaltı
Klasik Türk kahvaltısı. Taze sıkılmış portakal suyu, Peynir çeşitleri, zeytin, tereyağı, bal, reçel, yumurta, salam, sosis, sucuk, domates, salatalık, krep, kahve ve çay.

Öğlen ve Akşam Yemeği
Tüm menüler taze ürünlerle hazırlanmıştır. Dünyanın en iyi mutfaklarının yemeklerini yapan aşçılarımız, yolculuğunuz boyunca size özel Adeniz menümüzü tadmanızı sağlıyacaklardır. Zeytinyağlı ve deniz ürünlerinin en güzel örnekleri sunulurken,  eşsiz Türk şarapları isteğiniz doğrultusunda bu sofraya dâhil olabilir
 
Yattaki Bar
İçkilerimiz ücretlidir. Mavi gökyüzü altında içilen buz gibi bir kadeh rakının keyfi ise paha biçilmezdir. Dilerseniz kumanya alışverişinizi kendiniz dilerseniz biz yapabiliriz.

Spor ve Eğlence
Birçok su sporu seçeneklerimiz yatlarımızda bulunmaktadır, bunlar; Rüzgâr sörfü, su kayağı, muz, dalış, balık tutma, şnorkel. Bunu yanı sıra televizyon, CD çalar-Ipod çalar, DVD player teknelerimizde mevcuttur.

Zaman Geçirme
Yata ilk adım attığınızdan itibaren her şey sizin özel birisi olduğunuzu ispatlamak için ayarlanmıştır. Su sporları, aktiviteler ve geziler için birçok fırsatınız olacak.

Gün boyu rüzgâr elverirseyelken açabilir veya denizde açılıp güzel koyları gezer, öğlen ve akşam yemeğini de güzel manzaralı bir koya demir atarsınız. Mavi yolculuğunuz bayunca yüzmenin, balık tutmanın, şnorkelle dalmanın, rüzgâr sörfü yapmanın, güneşlenmenin, karaya çıkarak dolaşmanın veya yatınızda kitap okumanın tadını çıkaracaksınız.

Bu yat turunda kaptanımız, güler yüzlü tayfalarımız ve aşçımızın en büyük gayesi size en iyi hizmeti vererek, eğlenmeniz ve dinlenmenizi sağlamaktır.
 

UYULMASI GEREKEN KURALLAR
Kendi güvenliğiniz ve rahatlığınız için lütfen bu kurallara uyalım:
- Yatta lütfen lastik tabanlı ayakkabı giyin.
- Kabinlerde güvenliğiniz açısından sigara içilmez.
- Tuvaleti kullandıktan sonra tuvalet kâğıdını lütfen tuvalet yerine çöpe atınız. Hostesimiz bu çöpü düzenli olarak değiştirecektir.
- Seyahat sırasında kabin pencerelerini ve kapılarını kapalı tutunuz. Kabini terk etmeden önce ışıkların sönük ve muslukların kapalı olduğundan emin olalım. 
- Kabinde bulunmuyorsak yatın jeneratörü ve sivrisineklerin rahatsızlık vermemesi için ışığı kapalı tutalım.

- Jeneratörler 08.00 ve 24.00 arası çalıştırılacaktır.
- Denize girmeden önce motorun durmasını bekleyip, merdiveni kullanmayı ihmal etmeyin.
- Değerli eşyalarınızı kamaralarınızda bulunan kasalara koyarak sağlayabilirsiniz. Kayıp eşyalarınız için herhangi bir sorumluluğumuz yoktur. 
- Seyahat ettiğiniz kişilere ses ve yer açısından saygılı olalım.
- Tüm talepleriniz ve istekleriniz için kaptanımızla iletişim kuralım ve asla unutmayalım ki sizin güvenliğiniz mürettebatımız için çok önemlidir.